Hala Yaşıyorum :)

İnanamıyorum, en son geçtiğimiz yıl yine bu zamanlar yazmışım. Hani çok sık yazamıyorum derken bu kadar uzun bir ara olacağını hiç tahmin etmemiştim. Ucunu bırakınca kaçtı gerçekten. Burada iki elini havaya kaldırmış çaresiz suratıyla size bakan Instagram emojisini hayal edin lütfen :))

İşte ben de şimdi arayı kapatmaya geldim :) Gerçekten geldim mi :)) Ama öyle beylik laflar etmeyeceğim bu sefer “Daha sık yazacağım” filan diye. O zaman strese giriyorum, bir de yazamadığımda vicdan yapıyorum, kendimi sorumlu hissediyorum size karşı. Gerçi hala orada beni okuyan var mı, onu da bilmiyorum :) Sahi yaa, sesimi duyan var mı? :))

Bloglovin kapandığından beri ben takip ettiğim blogların çoğunun izini kaybettim. İsmi aklımda kalan, ciddi gönül bağı kurduğum üç – beş blog sayfasını da arada URL girip kontrol ediyorum yeni yazı yayınlanmış mı diye. Çoğunlukla hayallerim suya düşüyor ama nadiren de olsa bir tane bile güncel bir paylaşım görürsem mutluluktan havalara uçuyorum, yalan yok :) Keşke herkes eskisi kadar çok vakit ayırabilse bloglarına.. Belki o zaman daha motive oluruz hep beraber…

Aslında bu yazıyı hala hayatta olduğumu haber vermek için yazıyorum, başlıktan da anlaşılacağı üzere :) İş bilgisayar başına oturmaya gelince bir türlü eski enerjimi toparlayamıyorum son dönemlerde. Tamam, çocuklu hayata yelken açmış olmak da bir etken ama bahane değil. Hem o kadar çok sosyal medya kanalı girdi ki hayatımıza, bölüne bölüne buraya bir şey bırakmadık, yalan mı? Beni ararsanız daha çok Instagram‘ dayım. Hoş, bu ara orda da eskisi gibi paylaşım yap(a)mıyorum gerçi, sıkıldım mı ne?!

Burada anlatacak çok şeyim birikti; yeni sardığım hobiler, İpek’ ten haberler, anne olarak tavsiyelerim, kendin yap projelerim, son çektiğim fotoğraflar… Yazabilsem her güne bir yazı yayını yapabilirim, neler neler çıkar da işte.. Bazen tam yazmaya oturuyorum, araya bir şey giriyor, yazıyı taslaklara kaydediyorum, orada haftalarca bekliyor beni. Sonra bir gün devam etmek için başına yine oturuyorum ama devamını getiremiyorum bu kez. Derken benim yazılar taslaklarda boynu bükük bekliyor.

Yalnız bu yazıyı şimdi yayınlayacağım, ant ettim :) Hadi, çok da uzatmayayım; yazdıkça daldan dala atlarım yine ben, çenem düşer, sonra sonunu getiremem, yayınlayamam bu yazıyı da :)) Dedi ve yayınladı gitti :))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 yorumlar

  1. Özlemişiz. Su gibi aktı gitti okuyuverdim, tadı damagımda kaldı ama devamını bekliyorum :)

  2. Ben varım arada sayfanıza gelip acaba bişeyler var mı diyen :)

Gezinme