Yavru Canon Tamirde :)

Dün merakıma yenik düşüp Canon yetkili servisinin beni aramasını bekleyemeden taciz ettim onları telefonla :) Talihsiz yaşadığım bu olayın üzerine bir de fotoğraf makinasının kargo yolunda kaybolmasını kaldırmayacaktı yüreğim çünkü… Aksilik ya; bir başladı mı peşi kesilmez… Ben sadece paketim ulaştı mı diye teyit etmek için aradıysam da tamir masrafını öğrenmem an meselesi oldu. Kafamda üç haneli bir rakam tasavvur etmediğim için duyduklarım pek içimi açmasa da buna da şükür diyerek elim mahkum, tamire onay verdim. Yoksa bundan sonra fotoğraf makinasını sadece çektiklerimin kamera ekranında nasıl göründüğünü test etmek için kullanmam gerekecekti; ki bu ne benim işimi ne de sizinkini görürdü :))

Dün Twitter hesabım üzerinden de yazdığım gibi; fotoğraf makinamın hafıza okuyucusuna 155 TL’ cik sıkışmış. Nasıl; Facebook iletisi yapsam beğenilir mi :)) Alt tarafı küçük bir zedelenme diyen fotoğrafçı abilerime de kapak olsun bu! Canon’ um sağolsun; kendisi gibi karizma tamir masrafları çıkarıyor :) Neyse, yapacak birşey yok. Anladığım üzere o bölümdeki parçanın değişmesi gerekiyormuş, tamir masrafı da sanırım bu yüzden beklenenden daha yüksek tespit edilmiş.

Hayırlısı olsun diyerek, şimdi makinamı beklemeye koyuldum. Makinamı diğer kardeşlerinin yanına tamir sırasına almışlar. Eminim en toy makina da benimkidir diğerlerinin aralarında :)) Tek bir kare bile çekememiş daha *-* Bari benim yavrumu ön sıralara alsalardı yaşına bakıp da :) Daha bir haftalık; üşütmesin oralarda :))

Hani bir şeye çok üzülürsün, üzülürsün, elinden birşey gelmeyeceğini anlayınca sinir krizine girer, gülmeye başlarsın ya, içinde bulunduğun durumla dalga geçersin; benim de durumum ona döndü şimdi :)

Yalnız iyi ki makinayı düşündüğüm rakamdan biraz daha ucuzuna bulup aldım. Ya da şöyle mi demem lazımdı; keşke makinayı düşündüğüm fiyata alsaydım. Garip birşey belki ama şu anki tamir masrafı ile makinanın fiyatı neredeyse ilk başta düşündüğüm rakama denk geliyor. Sanki makina “Bunu sen istedin” der gibi isyan bayrağını çekti :) “Yok öyle daha ucuza almak!”, “Beni hak etmek istiyorsan paracıkları yollarıma dökeceksin” :)) Evet, evet; resmen bunu dedi yaa bana… Neyyse, uzatmayacağım. Elbet dönersin sen tamirden yavru Canon; ben o zaman sana yapacağımı bilirim. Nokta :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Yoruma kapalı.

Gezinme