Yüzdük, Yüzdük, Kuyruğuna Geldik :)

IMG_5098Yarın nikâhımız var; yani kardeşimin nikâhı – olayın içinde fazlasıyla olunca birden kendiminmiş gibi geldi :)) Öğleden sonrası için işyerinden izin aldım; işten çık, koşa koşa eve git, hazırlan, çık, salona yetiş şeklinde bir maratona gireceğim. Eminim zamanla yarışırken ben, bir türlü hazırlanamayacak, o kafamdaki harika saçı ve makyajı ASLA yapamayacağım :)) Sonra, eşimin binbir söylenmesi ile arabaya binip elimdeki minik ayna ile rötuş peşinde koşacağım – bu hep böyle oldu, böyle olur :)) Aslında sırf bu hengâmeye engel olmak için kuaför randevumu da almıştım ama son dakika gereksiz masraf olarak görüp iptal etmekten yana kullandım tercihimi. Zira Pazar günü düğün için zaten kendilerinin yollarını aşındıracağım :)

Hatta bizim yarından itibaren yataklarımızı düğün salonlarına taşımamız daha yerinde olur; ki Cuma günü kardeşimin nikâhı + Cumartesi günü eşimin yakın bir arkadaşının düğünü + Pazar günü kardeşimin düğünü şeklinde bir rutimiz mevcut :) 3 gün boyunca topuklu ayakkabı üzerinde durup geç vakitlere kadar kafamın içinde çalacak yüksek sesli düğün müziklerini göz önünde bulundurunca, önlemimi önceden aldım – neyse ki, Pazartesi günü de izinli olacağım; bu da eşittir doyasıya uyku :) Bu arada, izin alamasaydım, şirketin kuytu bir köşesine yatak atıp rüyalara dalardım – orası da ayrı :))

Yüzdük, yüzdük, kuyruğuna geldik işte. Yarın evden çıkacak olan baykuşlar da beni bir hayli sevindiriyor laf aramızda :)) Çünkü yaklaşık üç aydır 200 kadar baykuşla aynı evde yaşadığım düşünülürse “Ehh, bana da yazık”, değil mi? :)

Şaka bir yana, inanın, kendi düğünüm için bu kadar uğraş verdiğimi hatırlamıyorum, daha vakit ve enerji bulsam yine bir şeyler çıkarırım ben mutlaka. Şu aralar fotoğraf çekimlerinde kullanılabilecek ıvır – zıvır üretme telaşındayım meselâ; koca bir poşetle çekime gitmeyeceğim diye kendime sözler versem de; olayın suyunu yine çıkartıyorum gibi… Ya da sadece kendi düğün elbisemi en az 10 kez giyip şurası, burası diyerek evin içinde dolandığımı düşünürsek… Evet, evet, düğün tarihinin öne alınması hakkımda hayırlısı oldu aslında :))

Kıyafet deyince; kafamdaki kombinleri burada paylaşmayı istemiştim açıkçası – hem nikâh, hem de düğün için – ancak fırsat bulamadığım için mümkün olmadı. Olur da o gün birileri benim fotoğrafımı çekebilme lütfunda bulunursa – yok ama, öyle tam istediğim gibi olacak; kendim de burada boy göstermeyi ümit etmekteyim. Ama sadece ÜMİT; dikkat edin :))

Gerçi nikâhta giymeyi düşündüğüm annemin çok eski bir gömleğini Instagram hesabımda paylaşmıştım. Her ne kadar çok aktif olarak o programı kullanmasam da; bunun da sebebinin tabletle çekilen fotoğraf kalitesinin beni tatmin etmemesi olduğunu bilsem de; ara ara ses veriyorum işte – kısaca, merak edenler uğrayıversin; işte tam buradan :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

9 yorumlar

 1. Günaydınnnn komşum. Gününüz aydın olsun. Gençlere sonsuz mutluluklar dilerim. Kardeşiniz sizin gibi bir kardeşi olduğu için çok şanslı. :) Sevgiler.

 2. Mutluluklar diliyorum canım kardeşine,bu güzel günlerde herşey gönüllerince olsun inşallah.Senin de emeklerine sağlık hamarat abla ;)

 3. Demet’cimmm, kardeşine sonsuz mutluluklar… Gelin çok şanslı, senin gibi bir gorumcesi olduğu için :) Çok tatlılar maşallah zaten…

  Sevgiler,

 4. şimdiden hayırlı olsun canım. kardeşine ve eşine mutluluklar, ayacıklarına Allah sabır versin ;p

 5. suna songül

  Demetçiğim benımde görümcem olurmusun :)
  Ya sen çok tatlısın Allah senınde gönlüne göre versin .
  Yeni çiftlere mutululuklar

 6. geçmiş olsuuunnnn.. umarım tüm üğraşlarına değmiştir fazlasıyla karşılığını almışsındır ve senin de fotograflarını çekenler olmuştur.
  çünkü merak ediyorum seniiiiiiiiiiii ;)

 7. Demet

  Arkadaşlar,

  Güzel dileklerinize, sözlerinize çok teşekkürler :) Yoğunluktan bu yazının yorumlarına dönememiştim. Bitti, gitti, çok şükür :)) Sıra fotoğrafları düzenleyip sizlerle paylaşmakta ;)