Gipür Detaylı Keçe Yaka

Serde açgözlülük var ne de olsa, babet süslemek için tuhafiyeden aldığım gipürün metresini biraz uzun tutunca bu kez artan çiçeklerden ne yapabilirim derdine düştüm :)

keçe yaka_1

Son zamanlarda yakalar oldukça ilgimi çekerken ve halihazırda değişik yaka kalıpları arayışı içerisindeyken, adını fırfırella koyduğum yakanın şablonunu indirdiğim sitede farklı bir modele denk gelmiştim; ki o projeyi hayata geçirmek için keçelerimin gelmesini bekliyordum.

İki hafta kadar önce keçelerim elime ulaştığında bir yandan o minik kalpleri kesiyor; yok, sonra vazgeçiyor, kelebeklere bulaşıyor; onu bırakıyor, çiçekler kesip dikiyor; bir de israf etme korkumla başa çıkmaya çalışarak kalıba döktüğüm yaka modellerini çıkarmaya çalışıyordum :)

keçe yaka_2

Yeni keçelere bir yıl sonra kavuşunca, kıymete biniyor parçalar ister istemez *-* Yok, ama bundan sonra Hobi Keçe vazgeçilmezimdir, bir daha bu kadar uzun süre beklemem keçe siparişi vermek için. İlaç gibi geldi resmen… Hele havalar soğukken gidip de dikiş makinesinin başına oturmaya üşendiğimde, salonda oturduğum yerde saatlerimi öyle verimli geçirdim ki sayelerinde; keçelerime ne kadar teşekkür etsem az :) Daha da yığınla keçem var – benden mutlusu yok yani anlayacağınız :))

keçe yaka_3

Yine bu yakanın şablonunu da aynı site üzerinden indirebileceğiniz gibi, yaka süslemesini zevkinize göre yapabilirsiniz. Ben süslediğim babetten artan gipür çiçekleri kullanmayı tercih ettim, ara ara inciler ya da keçe üzerine geçirilebilecek dantellerle de farklı yakalar tasarlayabilirsiniz.

keçe yaka_4

En kısa zamanda bir tane de önden kurdele ile bağlanan bebe yaka şeklinde olan modelden dikmek istiyorum kendime, hatta hoşuma giderse bir yaka koleksiyonu bile yapabilirim *-*

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

10 yorumlar

 1. Çok beğendim canım…
  Ben hafta sonu keçe çalışmalarıma başlamaya karar verdim. En azından araştırma modeller, aksesuarlar konularında bir bilgi sahibi olayım.
  Sonra gelsin broşler, yakalar.

  Ama ilk başta bu yakayı ve önden kurdele ile bağlı yakayı yapacağım sanırım…
  Ellerine sağlık….

 2. fırfırella gibi bu yaka da harika olmuş. eline sağlık. iyi günlerde kullan…
  sevgiler

 3. Demet

  Yasmin; Hadi bakalım :) İlhamın bol olsun o zaman. Cicilerini takipteyim ;)

 4. Demet

  Aktuelmoda; Favori olan parçalarımı sona sakladım ben :) Onları görünce kesin alacaksın, biliyorum :)))

 5. Demet

  SvGLove; Evet, tatlım, senin bu yaptığın bu yaka ile yelken açtım zaten bu diyara :)) Fırfırellayı gördüm üzerinde canım, ordan da yazmıştım, burdan da söylemeden geçemeyeceğim; süper kombinlemişsin zevkli arkadaşım benim ;) Güzel günlerde kullan…

 6. Demet

  Suhuba; Hem beğenmişsin, hem fikir almışsın; ne güzel :))

Gezinme