Bıraktım, Dağınık Kalsın

Geçtiğimiz Cumartesi güne “Google Friend Connect” uygulamasının bana tamamen veda ettiğini öğrenerek başladım. Aslında beklediğim bir gelişmeydi; hatta kendisinin 01 Mart itibari ile hokus pokus olacağı söylentileri vardı :) – daha önce de söylemiştim. Gitmeyince bir sevindirik olmuştum gerçi, söz verdiği tarihte kullanıma kapansaydı bu kadar çok kafama takmazdım sanırım.

Ben eski Blogger kullanıcısı olduğumdan Üyeler listesinin web linkini yeni adresime yönlendirmiştim vakt-i zamanında; işte bu yüzden Google Amca’ nın beni gözden kaçırdığını düşünüp teknolojik bir mevzuya karşı galip geldiğime kendimi inandırarak gizliden gizliye sevinirken, son gülen iyi güldü ve Google amacına ulaştı.

Geçen yıl yine Mart ayı idi; bu bloga taşınmıştım. Mart ayının uğursuzluğu mu artık bilmiyorum; yine benzer bir zamanda farklı bir bloglama sorunu ile karşı karşıya kaldım. Yalnız şu an enteresan olan bir şey var ki; o da ben taşınırken ne olur, ne olmaz diye Blogger üzerindeki eski blogumu silmediğim için beni izlemeye alanlar şimdi orada boy göstermekteler; bomboş sayfada! :)

Artık beni kim okuyabiliyor, kim okuyamıyor; ondan bile bi’ haberim. Hal böyle olunca, bir ara Blogger – WordPress olarak iki koldan mı yürütsem gibi manyak bir fikre de kapılmadım değil hani… Ama hemen vazgeçtim; çünkü benim 2,5 senelik yazı – fotoğraf arşivini Blogger’ a kopyalayabilmem, düzenleyebilmem sanırım bir hayal :) Aktarım için 1 MB kota limiti olduğundan ve benim elimde yaklaşık 20 MB’ lık bir dosyanın mevcudiyetinden bahsetsem, sanırım anlaşılır :))

Yarın öbür gün yeni bir uygulama gelmeyeceğinin de garantisi olmadığına göre, bu sefer ona adapte ol, şurasını düzelt, burasına bak derken yine kaybedeceğim zaman olacağından… Bak, yazarken bile yoruldum… İpin ucu kaçtı yani anlayacağınız… O yüzden hiç kurcalamıyorum artık. Dediğim gibi; bıraktım, dağınık kalsın. Kaç gündür konuya haddinden fazla enerjimi harcadığımdan sadece “Ne halin varsa gör, Google Amca” diyorum :)

Not – Tüm haftasonu bu yüzden surat asmadım elbette :) Renkli, hatta çok renkli detaylar da oldu… Onlar da bir sonraki yazımda burada olsunlar *-*

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

10 yorumlar

 1. Ben her zamanki gibi buralardayım mesela ne gerek Google Friend Connect’e :) Kalsın canım, okumak isteyince okunuyor meraklanma sen. Hiç blogu olmayan takip listende olmayan ama seni takip eden insanlar tanıyorum ben mesela.

  Her daim sevgiyle, sen hep yaz inşAllah :)

 2. ben konuya biraz fransız kaldım galiba! Friend Connect kullanmadığımdan olsa gerek. neyse ben seni izleme listemde görebiliyorum hala. hem göremesem n’olcak ki? ben bırakmam ki seni :D

 3. Demet

  delibu; Sen öyle diyorsan Eda’ cığım :) İnşallah dediğin gibi hep yazmaya devam ederim, bir aksilik – engel çıkmaz da… Ve ilgine çok teşekkür ederim *-*-

 4. Demet

  hayatmelodisi/gulin; Aslında okuma listesinde yazılarım çıkıyor olmalı canım… Yoksa sende çıkmıyor mu :/

 5. Demet

  Antigone; Canımsın :) Ben de seni bırakmam ki *-* Zaten bloguna direkt gelen biri varsa onlardan biriyim ben :)) Bu arada, Friend Connect sen de kullanıyorsun canım, izleyiciler var ya, işte o – Blogger içinde zaten var olduğundan sen onu kurmuyorsun da biz .com adresi olan, kendi özel adresi olup Blogger servisini kullanmayanlara yasak artık o izleyiciler :))

 6. Demet

  Bahar ve kızısı Yağmur; Evet canım, yeni yazılarım gözüküyor olmalı sizde :) Eski izleyicileri elimizden almamışlar, yenilerine izin vermiyorlar :))

 7. Demet

  kübra; Teşekkür ederim :) iyi akşamlar diliyorum ben de *-*-

Gezinme