İsim Yazılı Kapı – Duvar Süsü

IMG_3145

Bu hafta kendimle gurur duydum; uzun süredir sıklıkla yazamadığım bloğumu 4 gün arayla hiç aksatmadan güncellemiş bulunuyorum :)) İtiraf etmeliyim ki; yazamadığım dönemlerde kendimi sıkmaktan, içten içe hırpalamaktan vazgeçtiğim anda buraya daha rahat döndüm.

Aslında şey gibi; olmasını istediğiniz birşey için başınıza gelecek en kötü senaryoyu kabul ederseniz enerjiniz yavaş yavaş yükselmeye başlıyor. Ama siz direnirseniz hep negatiften yayın yapmaya devam ediyorsunuz.

Bu da benzer birşey. En kötü şey uzun süre yazamamam, dolayısıyla insanların beni unutması, artık sayfama uğramaması idi. Onu da kabullendiğim anda verdiğim araları daha rahat sindirebilir oldum.

IMG_3168

Neyse, konumuz bu değildi. Bu kapı süsünü sevgili Ceren’ in minik oğlu Çınar için hazırladım; blog yazmaya başladığım yıllarda tanıdığım ve çok da sevdiğim Nimo Stylo‘ nun sahibi olur kendisi.
Çoğunuz biliyorsunuzdur zaten.

Bu süs modelini aslında 3. kez yapışım ancak hiçbirinde fotoğraflayamamıştım. İki tane kız bebek odasına yapmıştım ama acil kargoya yetişmesi gerektiğinden, hastane odasına lazımdı ve doğuma sayılı günler vardı – koştura koştura kargoya teslim edip arkasından el sallamıştım :)) Kısmet bugüneymiş…

IMG_3133

Harfleri keçeden elde kesip puanlı görünümü de yine ben verdim. Baktım, elimde puanlı keçem yok, zemindeki kumaş renklerine uygun olarak daire şeklinde keçe kestim, kumaş yapıştırıcısı ile sabitledim. Bu arada, Gütermann’ ın kumaş yapıştırıcısı çok güzel, bilmeyenleriniz varsa tavsiye ederim ;)

Mini mini yastıkları makinede diktikten sonra da ipe asmak için çamaşır mandallarını kumaş bantlarla kapladım. Kumaş bantlar hayatı kolaylaştıran bir icat, kağıt ve dantel bantlardan sonra favorim oldular. Birçok yerde kullanılabilir, çerçeve kaplamada, bu şekilde mandal süslemede, kasnakları sarmada, scrapbooking çalışmalarında… ve aklınıza gelebilecek daha birçok şeyde…

İsim yazılı kapı – duvar süsünü dükkana da ekledim. Talep üzerine farklı renkleri de yapılabilir. Ürün hakkında detaylı bilgi almak isterseniz buradan lütfen… Kumaş bantlarla ilgili aklınıza fikriniz geldiyse ve nerden bulacağınızı düşünüyorsanız da yine dükkandaki bantlar bölümünden pek çok bant alternatifine ulaşabilirsiniz ;)

Keyifli bir haftasonu geçirmeniz dileğiyle… İlhamınız bol olsun ;)

** Işığı bol alan, uygun bir duvarım olmadığı için ne yazık ki uzaktan tam bir fotoğraf alabilmem mümkün olmadı. Bir gün bu soruna da çözüm bulacağımı ümit ediyorum…

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2 yorumlar

  1. Ne kadar doğru söylemişsin pozitif ve negatif enerjiyle ilgili.. Benim post’uma bıraktığın yorum için de çok teşekkür ederim, cevap yazamamış olsam da sana katıldığımı buradan bildirmek istedim. Bu ara ben de o konulara çok kafa yordum ve sonunda hayatı akışına bırakmaya karar verdim. İnsanın enerjisi düşünce yapısına göre inanılmaz değişiklik gösteriyor. Mutluysan ve yaptığın işi sevgiyle yapıyorsan o kesinlikle sana da işine de pozitif enerji olarak geri dönüyor. Kendini yıpratıp durursan da tam tersi, herşey gerçekten tepetaklak oluyor. Önemli olan insanın kendi iç sesini dinlemesi, ve en doğru kararı öyle vermesi. Başkalarının sözlerini dinlemek ve insanın kendini aslında inanmadığı birşeye inanmaya zorlaması işleri zorlaştırmaktan başka bir işe yaramıyor. İnsanın kendi enerjisini yükseltmesi sadece kendinden geçiyor yani.. Sen de nasıl daha iyi hissedeceğini ve herşeyin nasıl düzeleceğini bulmuşsun kafanda ve rahatladıktan sonra geri dönmüşsün bloguna. Çok sevindim geri dönmene, iyi ki döndün :)..

  2. Demet

    Ipek; Sana yürekten katılıyorum İpek’ ciğim…

    Artık daha sık burda olmak niyetim. İşten ayrıldıktan sonra biraz daha ağırlık vermeyi hedefliyorum, bakalım :)