Eller Yukarı, Oylar Aşağı :)

Bugün çalışırken şirketin toplu e-mail adresine düşen bir mesaj beni hem şaşırttı, hem de düşündürdü…

“Bu ne ola ki!” diyerek mesajın başlığına tıklamamla karşımda Blog Ödülleri yarışmasına katılan bir blog sahibini bulmam bir oldu. Oy istiyordu anlayacağınız :)

“Vallahi, bravo!” dedim içimden; yarışmada derece almak için canla başla çalışıyor. Üşenmemiş, internetten mail adreslerini bile taramış, hiç tanımadığı, bilmediği firmalara teker teker mail atıyor…

“İyi de” dedim sonra… Bu şekilde oy toplayarak birinci olsa ne olacak ki?! Bu durumda, o blog bahsi geçen kategorideki en iyilerden biri mi addedilecek?

Peki, çok çok iyi yazan, kaliteli paylaşımları olan ama sesini onlar gibi duyuramayan diğer bloglar? Onlar da mı aynı yolla kitlelere mesajlar atmalı, SMS’ ler yollamalı? Oldu olacak, kampanyalar düzenleyelim :) Tıpkı Pis Yedili dizisinin dünkü bölümünde olduğu gibi :)) – İzleyenler ne demek istediğimi anlayacaktır.

Bilmiyorum… Doğru olan yöntem bu mudur? Kafam çok karışık halk oylaması ile yapılan yarışmalarla ilgili… Ben takip ettiğim, sevdiğim, paylaşımları ile bakış açımın zenginleştiğini düşündüğüm bloglara oyumu veriyorum sadece. Olması gereken de bu aslında diye düşünüyorum ama… Herkesin benim gibi düşünmediği de aşikâr; onu da biliyorum :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

8 yorumlar

 1. hayatmelodisi/gullin

  bende senle hemfikirim canım..yani etrafı kalablık olan oyu toplar o zaman ne anlamı varki..yinede katıldım ama bakalım sondan kaçıncı olacağım :)

  sevgiler..

 2. Demet

  hayatmelodisi/gullin; “Önemli olan katılmaktı” deriz biz de :)))

 3. çok haklısın komik bir durum.. siyasetçilerin para dağıttıkları gibi..komik..

 4. Demet

  burcu; Aynen Burcu’ cuğum :) Bakalım sonuçlara nasıl yansıyacak :))

 5. ölürümde isteyemem öyle oyyyy!!

  hatta katılamm bile. başkası aday gösterse daha değerli olur sanki ;)

 6. Demet

  Aktuelmoda; Hasibe’ ciğim, çok teşekkürler desteğin için :)

 7. Demet

  Syhn; Herkes bir değil işte Seyhan’ cığım…

Gezinme